25 Haziran 2024

Paylaşın :


Derneğimizin Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği üyesi İbrahim Doğan, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

11 Mart tarihinde bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada Doğan, spor hayatının her zaman içinde olduğunu söyleyerek, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığına aday olma sebebini şu cümlelerle açıkladı: “Sporu, Ankara sporunu ve sporun bileşenleri ile birlikte hak ettiği yere ulaştırmak adına Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığına aday oldum. ‘Sporun sorunu nedir?’ bunu çok iyi biliyoruz. Neden biliyoruz; çünkü sporun içinde büyüdük ve bu sorunları yaşayarak, görerek buralara kadar geldik. Bu yola çıkarken arkadaşlarımızla kuvvetli bir ekip oluşturduk.’’ dedi. 

Ankara sporuna çare olacağım 

Ankara sporuna çare olabilmek için işin içerisinden gelen birilerinin bu işi yönetmesi gerektiğini söyleyen Doğan, “Yaptığımız istişareler kapsamında aday olmaya karar kıldık.” diye konuştu. 

Projeler zor değil, yeter ki birileri bu yönde çalışsın 

Doğan, sporu hak ettiği yere taşıyacağına inandığını söyleyerek, bu konuya ilişkin şunları söyledi: “ Sporun siyaset üzerinde bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz. Her kesimden kişiye kucak açıyoruz ve ayrım yapmaksızın, hizmet sunacağımızı vaat ediyoruz. Çünkü maalesef ülkemizde bazı şeyler karıştırılıyor.Seçimi kazandığımızda üst kuruluşumuz olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Spor Genel Müdürlüğü, devletin ilgili kurumları, yerel yöneticiler olan valimiz, kaymakamımız ve belediye başkanlarımız ile ortaklaşa çalışıp sinerji oluşturacağımıza inanıyorum. Sunacağımız projelerin tamamı yapılabilecek projelerdir. Yeter ki birileri sunabilsin ve bu yönde çalışma yürütsün. Biz temaslarımızla bugüne kadar gerçekleştirilmeyen bu vaatleri gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Çünkü bu projeler zor projeler değil. Yeter ki doğru bir şekilde taşınabilsin.” 

Sporcu ve aynı zamanda eğitimci olan Doğan, spor sektöründe sporcuların yaşadığı sorunları görünce çok üzüldüğünü belirterek,  genç sporcuların yaşadığı sıkıntıları ve sorunları ise şu sözlerle dile getirdi: “Sporcu yeteri kadar beslenemiyor ya da üzerine giyecek montu yok. Bunları görünce gerçekten üzülüyorum. 24 tane belediyesi olan bir kentten, Ankara’dan bahsediyoruz. Belediyelerimiz bu yemek konusunu rahatlıkla üstlenebilir, sporcularımız da beslenmiş olur. Biz seçimi kazandığımızda bütün belediye başkanlarımızdan bunları talep edeceğiz.”

Cebeci ve 19 Mayıs statlarında çalışmalar yürüteceğiz 

Antrenmanlar konusunda yer bulma sıkıntısından da bahseden Doğan, 19 Mayıs ve Cebeci İnönü Stadının uzun yıllardır yaşanan sorunlar olduğunu belirterek, “19 Mayıs Stadı yıkıldığı için sahalarımız ve amatör kulüpler darmadağın oldu. Bunlara çözüm bulmaya çalışacağız. Diğer bütün branşların sorunları ile tek tek ilgileneceğiz. Cebeci İnönü Stadı atıl durumda. Başkentimize yakışır bir stat olabilir. Onunla ilgili çalışmalar yürüteceğiz. Bu konudaki görüşlerimizi kurumlarla paylaşacağız.” ifadesini kullandı. 

PROJELERİ

1.Tesislerin Yenilenmesi

19 Mayıs Sentetik Sahaların soyunma odalarının bulunduğu alanların yenilenmesi, üst tarafının sporcuların vakit geçirebileceği sosyal tesis haline getirilmesi.

2. Sporcu Aş Evi Projesi

Sporcuların uygun fiyata veya ücretsiz sulu yemek yiyebileceği 19 Mayıs Spor Kompleksine inşa edilecek aş evi.

3.Her branşta lisanslı sporcuların ücretsiz veya çok düşük ücretler ile toplu taşıma araçlarını kullanmasını sağlayacağız.

4. Yıkılan 19 Mayıs Stadının bulunduğu alana futbol takımları için 3 adet antrenman sahası yapılması ve antrenman sahaları etrafına kulüpler için; içerisinde idari bölüm ve soyunma odalarının bulunduğu tesislerin inşası için çabalayacağız.

5. Cebeci İnönü Stadının bulunduğu alana, Ankara’nın kalbine, Ankara’ya yakışır bir futbol stadı inşası için ilgili girişimlerde bulunacağız.

6. 19 Mayıs Spor Kompleksi içerisinde bulunan diğer amatör branşlara ait salonların yenilenmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız.

7. Anıttepe yüzme havuzu ve 19 Mayıs spor kompleksi içerisinde bulunan yüzme havuzlarının yenilenmesi için uğraşacağız.

8. Altınpark’ın içerisinde bulunan şu an faal olmayan yüzme havuzunun yeniden inşasının sağlanarak faal hale gelmesi için girişimlerde bulunacağız.

9. Havalimanı yolu üzerinde bulunan saray futbol tesislerinin Ankara Futboluna kazandırılması için gerekli girişimlerde bulunacağız.

10. Devlet Mezarlığı ve Ankaragücü tesislerinin arka tarafında bulunan alana futbol antrenman tesislerinin Ankara sporuna kazandırılması için çaba harcayacağız.

11.Masa tenisi, bilardo, eskrim gibi spor müsabakalarının oynanacağı özel salonların inşası için uğraşacağız.

12. Ankara’da daha önce Voleybol Federasyonunun öncülüğünü yaptığı örnek olan Voleybol Lisesinin bir örneği olacak olan Futbol Lisesinin hayata geçmesi için uğraşacağız.

13. Spor için varız, spor için var olacağız.

İbrahim Doğan kimdir?

Doğan, 1982 Ankara doğumlu. İlk, orta lise ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunu…  Fitnes eğitmenliği, antrenörlük ve özel okullarda öğretmenlik yaptı. 16 sene Ankara’nın çeşitli kulüplerinde futbol oynayan Doğan aynı zamanda takım kaptanlığı görevini de üstlenmiş.  Ankara’nın çeşitli kulüplerinde yöneticilik görevine devam etmektedir. https://youtu.be/qpWuHMjI5N0

Paylaşın :


About The Author

Bir yanıt yazın